Kontakt

Salon sprzedaży:

ul. Juliusza Słowackiego 2

44-300 Wodzisław Śląski

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 13:00

Copyright 2023 Nowoczesne Tarasy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Odwiedź nasz salon

biuro@nowoczesnetarasy.eu

Wyślij zapytanie

Zadzwoń do nas

Juliusza Słowackiego 2, 44-300 Wodzisław Śl.

taras z kompozytu

Na co zwrócić uwagę przy wyborze deski kompozytowej? - Nowoczesne Tarasy

06 lutego 2023

Jesteś na etapie przedsięwzięcia, którego rezultatem ma być stworzenie nawierzchni tarasowej, elewacji budynku, ogrodzenia, schodów zewnętrznych, czy altany ogrodowej? Szukasz materiału, z którego warto wykonać te konstrukcje tak, aby przez jak najdłuższy czas zachowały one swoje pierwotne właściwości? Wybierz deski kompozytowe. Już teraz sprawdź, na jakie aspekty tego produktu trzeba zwrócić uwagę przy jego wyborze, aby dokonać trafnej inwestycji!

 

Jaka jest najlepsza deska kompozytowa na taras?

W ostatnim czasie można zaobserwować, że stale powiększa się grono zwolenników desek kompozytowych. Co wpływa na ich popularność i to, że stanowią one atrakcyjną alternatywę dla drewna? Na dobrą sprawę wszystko sprowadza się do tego, że kompozyt powstający z mączki drzewnej i tworzywa sztucznego łączy w sobie to, co najlepsze dla każdego z tych surowców. Najlepsze deski kompozytowe na taras doskonale imitują drewno, jednocześnie robią wrażenie ich parametry wytrzymałościowe.

Co lepsze na taras – drewno czy kompozyt?

Wybierając deski kompozytowe, warto pamiętać o ich mocnych stronach. Na liście atutów tego produktu znajduje się przede wszystkim: wytrzymałość, wysokie walory wizualne, bezpieczeństwo użytkowania, brak drzazg i idealnie gładka nawierzchnia, odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie czynników zewnętrznych, uniwersalność i wszechstronność zastosowania, ekologiczność (możliwość poddania tego produktu recyklingowi), nieskomplikowany montaż oraz łatwość utrzymania w czystości.

Deski kompozytowe wygrywają w pojedynku z drewnianymi deskami, ponieważ w ich przypadku nie ma obowiązku przeprowadzania regularnych zabiegów konserwujących, zabezpieczających i pielęgnujących. W taki sposób oszczędza się czas, który należałoby przeznaczyć na realizację tych prac, jak również pieniądze, jakie trzeba byłoby wydać na zakup specjalistycznych preparatów impregnujących, które nie należą do najtańszych.

Czy deska kompozytowa bardziej się nagrzewa?

Taras kompozytowy znajduje się na zewnątrz, dlatego jak łatwo się domyślić, jest stale narażony na działanie czynników atmosferycznych, w tym również promieni słonecznych. W kontekście komfortu eksploatacji takiej konstrukcji pojawia się zatem pytanie: czy deska kompozytowa mocno się nagrzewa? Oczywiście, nagrzewają się one, jednak nie bardziej niż wszystkie inne materiały budowlane o analogicznym przeznaczeniu. Stopień nagrzania zależy tutaj od zawartości drewna w kompozycie, zastosowanej technologii produkcji oraz koloru desek – w tych ciemniejszych jest on wyższy, a przy jaśniejszych niższy.

Czy deska kompozytowa blaknie?

Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę podczas dokonywania wyboru desek kompozytowych na taras, jest ich kolorystyka. Najczęściej wybór pada na jaśniejsze lub ciemniejsze odcienie szarości oraz brązu. Trwałą barwą można cieszyć się przez długi czas, ponieważ deski z kompozytu nie blakną w wyniku upływu czasu, ekspozycji na słońce, czy intensywnej eksploatacji.