Kontakt

Salon sprzedaży:

ul. Juliusza Słowackiego 2

44-300 Wodzisław Śląski

Godziny otwarcia

Poniedziałek

Wtorek

Środa

Czwartek

Piątek 

Sobota

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

09:00 - 17:00

Na telefon

Copyright 2023 Nowoczesne Tarasy. Wszystkie prawa zastrzeżone.

ul. Juliusza Słowackiego 2, Wodzisław Śl. 

budowa tarasów z deski komozytowej

7 powodów, aby wybrać kompozytową deskę tarasową - Nowoczesne Tarasy

06 lutego 2023

Podjąłeś decyzję o wybudowaniu przydomowego tarasu? W tej chwili zastanawiasz się, czy deski kompozytowe są materiałem, na który warto postawić? Już teraz poznaj najważniejsze mocne strony tego cieszącego się dużą popularnością produktu i dokonaj trafnej inwestycji. Natychmiast przekonasz się, że kompozyt to strzał w dziesiątkę!

Trwałość, wytrzymałość i odporność desek kompozytowych

W pierwszej kolejności trzeba podkreślić, że deski kompozytowe wykazują się imponującymi parametrami wytrzymałościowymi – są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie czynników biologicznych, ponadto negatywnego wpływu na ich kondycję nie mają niekorzystne warunki atmosferyczne (opady deszczu i śniegu, skrajne temperatury oraz promieniowanie słoneczne).

Wszechstronność zastosowania desek kompozytowych

Kolejny atut desek z kompozytu to ich uniwersalność. Za sprawą tej właściwości można wykorzystywać je nie tylko do budowy tarasów wyznaczających przestrzeń do wypoczynku na świeżym powietrzu, ale i innych elementów infrastruktury ogrodowej. Z kompozytu warto stworzyć także elewację budynku, schody zewnętrzne, ogrodzenie otaczające posesję, zadaszenia, ozdobne donice kwietne oraz obrzeża basenów.

Bezpieczeństwo desek kompozytowych

Eksploatacja desek z kompozytu jest komfortowa i bezpieczna dla wszystkich użytkowników. Taki efekt dają specjalne ryflowania gwarantujące antypoślizgowość nawierzchni, istotne znaczenie ma także brak drzazg.

Długoletnia gwarancja jakości

Do zainwestowania w wysokogatunkowe deski z kompozytu zachęca także fakt, że producenci oraz dystrybutorzy tego produktu udzielają na niego gwarancji, potwierdzając tym samym, że wyróżnia się on wysoką jakością i jest wykonany z niezawodnego tworzywa.

Wysokie walory estetyczne

Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych deski kompozytowe swoim wyglądem przypominają naturalne drewno, dlatego stanowią dla niego interesującą alternatywę. Taras wybudowany z tego materiału przyciąga wzrok atrakcyjnością wizualną – jest efektywną ozdobą, prawdziwą wizytówką najbliższego otoczenia domu lub budynku innego typu.

Łatwy i niewidoczny system montażu

Za kolejną mocną stronę uznaje się szybką oraz nieskomplikowaną instalację, która możliwa jest dzięki temu, że w sprzedaży dostępne są gotowe systemy tarasowe składające się ze wszystkich niezbędnych elementów. Jednak przeprowadzanie działań montażowych warto powierzyć w ręce fachowej ekipy. Starannie połączone ze sobą deski kompozytowe, gdy zostaną prawidłowo ułożone, tworzą jednolitą powierzchnię, a cała stworzona z nich konstrukcja jest wyjątkowo stabilna.

Nie wymaga konserwacji

Nawierzchnię wykonaną z desek kompozytowych z łatwością utrzymuje się w czystości. Pielęgnacja sprowadza się głównie do zamiatania piasku, czy kurzu lub usuwania ewentualnych zabrudzeń za pomocą myjki ciśnieniowej. Ponadto nie jest wymagane systematyczne przeprowadzanie zabiegów konserwujących takie deski (w przypadku drewnianego tarasu byłoby to niezbędne). Dzięki temu oszczędza się sporo czasu, jaki należałoby poświęcić na realizację prac o takim charakterze oraz pieniędzy, które trzeba byłoby wydać na zakup specjalistycznych preparatów.